www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
« Autorka - Menu
· Przyczyny i znaczenie snów
· Przepowiednie nieszczęścia
Sen jako połowiczna śmierć
Sen

Sen nie tylko w mitologii greckiej jest bratem śmierci. Nie bez przyczyny w opowieści o "mężczyźnie, który nie chciał przygotować xantolo" dusze zmarłych porywają i karzą śmiercią niedowiarka właśnie we śnie. To właśnie w tym momencie jego dusza jest poddana woli dusz zmarłych. Zgodnie z wierzeniami grupy nahua podczas snu dusza człowieka wychodzi z ciała i wybiera się na dalekie wędrówki. Wtedy ciało pozostaje zimne i jakby martwe. Ten stan przypomina śmierć i różni się od niej tylko czasem trwania tej wędrówki, śmierć jest snem nieskończonym, gdy dusza wychodzi z ciała, aby już nigdy do niego nie powrócić. "Gdy śnisz - Twoja dusza wychodzi. Twoje ciało jest jak drewno".

Przyczyny i znaczenie snów

Sny stanowią opis doświadczeń duszy podczas tej podróży. Sny przyjemne oznaczają pozytywne doświadczenia, sny nieprzyjemne pojawiają się, gdy dusza napotka w swojej podróży jakieś przeszkody, negatywne doświadczenia. "Dusza spaceruje wszędzie. Kiedy w swoim śnie napotkasz złe powietrze będziesz śnić brzydko". Gdy śniący budzi się jego dusza powraca do ciała.

Sny mogą także służyć jako zapowiedź tego co ma nastąpić w przyszłości. Niektórzy mówią, że twórcą snu był Święty Józef. On nosił Jezusa i wiedział, co ma nastąpić. "Będziesz śnić rzeczy tak jakby były prawdziwe. Sen coś oznacza, czy nastąpi coś złego czy dobrego". W snach pojawiają się także rośliny uprawiane przez rolników, fasola, kukurydza, żeby przypomnieć iż nadszedł czas zbiorów.


Sen

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści