www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Argentyna Moja druga ojczyzna
  Bogactwa natury  

Tango
Tango
Podtropikalny ptak - Tucán
Tucan

~:~

Zdjęcie przedstawia wodospad Iguaz,
na północnej granicy pomiędzy Argentyną i Brazylią.


Argentyna, to kraj zadziwiający i jedyny na świecie. Posiada wszystkie klimaty, przeogromne, dotychczas nie wykorzystane i nie oszacowane ilości bogactw naturalnych. Argentyna ma również ogromne możliwości wytwarzania energii elektrycznej, cieplnej i jądrowej, nie tylko dzięki swoim bogactwom energetycznym, ukrytym pod jej ziemią [ węgiel kamienny, ropa naftowa i gaz ziemny ], ale również dzięki swojemu położeniu geograficznemu umożliwiającemu wytwarzanie energii elektrycznej za pośrednictwem wiatru, słońca i z różnic wysokości przypływów i odpływów morskich.

Argentyna posiada także bogate możliwości wykorzystania "fruti di mare", ze swojego południowego morza, a także ryb ze swoich długich, szerokich i burzliwych rzek.

Argentyna posiada pospolite, a także twarde i szlachetnej jakości drewno do użycia w najprzeróżniejszych wyrobach stolarki budowlanej i meblarstwie.

Ostatecznie jest także znana ze swoich wspaniałych gatunków mięsiw wołowych, wyrobów mleczarskich i ze szlachetnych, jakościowych win i moszczów, wszelkich rodzajów, kolorów i smaków.


Autor: Andrzej F. Gomoliszewski


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści