www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Las
  Piękno lasu  

Na las prawie każdy patrzy inaczej. Jednym podobają się potężne drzewa Puszczy Białowieskiej, inni wolą zielony delikatny brzeziniak, a jeszcze inni mroczny las świerkowy.

Las jest świadkiem niejednej romantycznej historii, ale też i niejednego mrocznego dramatu. Przeciętny turysta widzi zaledwie niewielki ułamek tego co się w lesie dzieje. Leśnik jest w stanie powiedzieć, co w danym drzewostanie było robione i co powinno być zrobione, aby wyhodować najdorodniejsze drzewa, gleboznawca na podstawie wyglądu i pokroju rosnących roślin może powiedzieć na jakiej glebie rośnie las, myśliwy powie jakie to zwierzęta ostatnio tędy przechodziły, ornitolog powie jaki to ptak przed chwilą przeleciał.

Ważne jest aby specjaliści, którzy się zajmują lasem to wszystko wiedzieli. Ale nie każdy musi to wiedzieć, istotne jest aby być uważnym obserwatorem. Nie musimy przecież znać nazwy motyla, aby cieszyć się jego pięknem.


Autor: Roman Stelmach


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści