www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Słowenia Słowenia
  Góry  

Alpy w Słowenii

Okolice Bledu charakteryzuje bogactwo przyrody. Dzikie szczyty Alp Słoweńskich z dumnie sterczącym Triglavem (2864 m n.p.m.). Góra Triglav jest głównym motywem godła Słowenii. Triglav wznosi się w południowo-wschodniej części Alp Julijskich, na zachód od Bledu.

# Alpy Julijskie      

Triglavski Park Narodowy o powierzchni około 2000 ha, rozciągajcy się od wzgórza Komarća (660 m) do szczytu Kanjavec (2568 m), znajduje się przy granicy z Włochami i Austrią. Obejmuje słoweńską część Alp Julijskich. Nazwa Parku pochodzi od imienia góry Triglav, co znaczy "Trzy Głowy". Narciarze mogą wybierać pomiędzy kilkoma miejscowościami Alp Julijskich.

# Trzy głowy      

Trzy szczyty Triglavu, które zjednały mu miano słowiańskiego boga, błyszczą w słońcu bielą ośnieżonych wierzchołków. Nazwa góry pochodzi od czczonego w zamierzchłych czasach przez Słowian alpejskich boga o trzech twarzach.

Górzysta sceneria miasta Bled, położonego u stóp Triglava, zamek oraz jezioro sprawiają, że co roku odwiedza te okolice duża ilość turystów.


~:~


Autor: Katarzyna Kemus

Podróże

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści