www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Słowenia Słowenia
  Podróż  

Podróż do Słowenii

Do Bledu można dotrzeć kierując się z Lublany w stronę wymienianego często na drogowskazach tunelu "Karavanke" - na granicy z Austrią (kierunek Villach - czyli słoweński Beljak). Dojazd jest dobrze oznakowany.

Ja doleciałam samolotem do austriackiego Klagenfurtu (dawniej Celoviec. Od VIII wieku Słoweńcy mieli własne dziedziczne księstwo - Karantanię ze stolicą w Celovcu). Do Bledu dowózł nas zamówiony wcześniej dla naszej grupy autobus. Od granicy z Austrią i Włochami miejscowość Bled oddalona jest o niecałe 50 km. Po drodze z Klagenfurtu do Bledu, podziwiałam piękne widoki.

Wszelkie informacje na temat Bledu i okolic można znaleźć na stronie internetowej miasta, pod adresem: http://www.bled.si/ Wymienia ona między innymi wszystkie dostępne w Bledzie usługi turystyczne.

~:~


Autor: Katarzyna Kemus

Podróże

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści