www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Radiestezja
   Praca z wahadełkiem   

Wahadełko Należy usiąść prosto przy stole, stopy na podłodze, nogi nie mogą być skrzyżowane. Wahadełko powinniśmy trzymać, w dwóch palcach prawej ręki: kciuku i wskazującym, dłonią do blatu stołu. Pozostałe palce powinny być rozłożone. Lewą rękę należy położyć płasko na stole.

Istnieje wiele odmian wahadełek. Rolę wahadełka może w zasadzie spełniać każdy zawieszony na nitce przedmiot - na przykład obrączka. Optymalna waga wahadełka to ok. 45 gram. Osoby nerwowe powinny używać wahadełek cięższych. Długość sznurka, łańcuszka, na którym wahadełko jest zawieszone powinna wynosić ok. 10 cm. Warto jednak dodać, że wahadełko o wadze 5 gram, zawieszone na nitce o długości 5 cm, w rękach wytrawnego radiestety, bywa czułym wskaźnikiem promieniowania.

Istotne jest by polubić pracę ze swoim wahadełkiem, gdyż jak już je wybierzemy to nie powinniśmy zmieniać. Jest to jedyny sposób by dobrze poznać jego reakcje. Zmiana wahadełka zwiększa możliwość błędnych odczytów.

Szybkie rozładowanie wahadełka uzyskujemy uderzając nim o ścianę, lub opłukując zimną wodą. Istnieją wyjątki jak np. wahadełka egipskie Karnak i Izis, które się nie napromieniowują. Wahadełka te, zwane mentalnymi, wymagają podczas pracy ciągłej koncentracji na zadawanym pytaniu. Wspaniałe wahadełka produkuje warszawska firma Józefa Baja.

Ważne jest, z tych samych co wyżej powodów, by nie zmieniać technik pracy z wahadełkiem. Im metoda prostsza tym lepsza.
Dobrze jest zatem wybrać wahadełko, które lubimy i metodę pracy, którą rozumiemy i nie zmieniać ich. Z czasem lepiej poznamy reakcje wahadełka, a wybraną metodę badań wzbogacimy o osobiste doświadczenia. W taki sposób stajemy się najlepszym detektorem. Można prowadzić dziennik badań: rodzaj badania - otrzymany wynik - uwagi.

Pracując z wahadełkiem warto pamiętać o prawie cienia. Prawo to mówi, że każde ciało pozostawia po sobie, na pdłożu na którym spoczywało, ślad radiestezyjny. Przez określony czas wahadełko będzie się zachowywało nad cieniem jak nad właściwym przedmiotem. Kartka grubego papieru lub drewno zatrzymują promieniowanie cienia.

Przy pomocy wahadełka możemy poszukiwać:

Chcąc sprawdzić czy określony produkt jest dobry dla ciebie połóż lewą rękę płasko na stole a obok badany produkt. Trzymaj nad nimi wahadełko i koncentrując się na zadawanym pytaniu. Duże koła wahadła będą oznaczały, że produkt jest dla Ciebie dobry. Poprzeczny ruch wahadełka, dzielący produkty, oznacza, że badany produkt jest dla ciebie nieodpowiedni.


==== ====

Autor: Dominik


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści