www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Pomorze Zachodnie
  Mielno  

Mielno

Nazwa Mielno wywodzi się od pojęć - miela, płytkość, co ma związek z płytką, zachodnią zatoką jeziora Jamno. Pierwszą wzmiankę o wsi Mielno można znaleźć już w akcie nadania praw miejskich Koszalinowi z 1266 roku. Około roku 1830 roku do wsi zaczęli przyjeżdżać pierwsi letnicy. Wiadomo, że w roku 1897 Mielno odwiedziło ponad 500 osób, a następne lata przynosiły stały wzrost liczby turystów.

Mielno jest położone na mierzei oddzielającej jezioro Jamno od Morza Bałtyckiego oraz częściowo na morenie dennej Pobrzeża Słowińskiego. Zajmuje obszar około 63 km2. Oddalone jest od Koszalina około 12 kilometrów. Serce gminy Mielno stanowią miejscowości Mielno i Unieście, które, choć administracyjnie rozdzielone, stanowią kompleks dwóch połączonych miejscowości - administracyjnego i rozrywkowego centrum regionu.

Mielno Mielno i okolice, pod względem turystycznym i środowiska przyrodniczego, należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim Wybrzeżu. Mielno posiada dobre połączenia komunikacyjne z resztą kraju, duże obszary leśne, atrakcyjne szlaki turystyczne oraz specyficzny mikroklimat. Mielno to doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Mierzeja, na której leży Mielno i Unieście ma ponad 10 km długości i średnio 480 metrów sz.

~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Pomorze Zachodnie

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści