www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Survival
   Elitarne formacje   

Jak pisze Peter Darman w "Podręczniku Survivalu. Naucz się sztuki przetrwania od elitarnych formacji całego świata."

"Do przeżycia potrzebne są umiejętności survivalowca, jednak same tylko umiejętności nie uratują nikogo. Potrzebne jest także odpowiednie nastawienie psychiczne - pragnienie przeżycia za wszelką cenę. Wiedza całego świata nie zda się na nic, jeśli zabraknie woli przetrwania.

Pomyśl o tym. Bez względu na to, jak trudna jest sytuacja, w której się znalazłeś, pamiętaj, że dysponujesz w każdej chwili środkami, które pomogą ci wydobyć się z opresji: twymi możliwościami intelektualnymi i fizycznymi. Uczyń z nich użytek, a będziesz mógł osiągnąć rezultat, jakiego oczekujesz.

Dwa największe zagrożenia dla przetrwania mają swe źródło w twoim własnym umyśle. Jest to:

Jeśli nie przeciwdziała im się szybko, mogą one doprowadzić do utraty morale i śmierci tych, którzy przeżyli sytuację krytyczną. Na szczęście każdy, kto znalazł się w takiej sytuacji, może sobie z nimi poradzić dość łatwo.

Pragnienie wygody jest konsekwencją współczesnych miejskich warunków życia. (...) Nagłe pozbawienie wygód traktowanych jako należne samo przez się stanowi znaczny wstrząs psychiczny i może prowadzić do poważnego pogorszenia morale. (...) Wygody typowe dla krajów rozwiniętych nie są niezbędne do przetrwania....

Bierna postawa jest także rezultatem życia w krajach rozwiniętych. Jednym z efektów życia w zbiurokratyzowanych państwach jest to, że jednostka nie musi podejmować decyzji na śmierć i życie. Podejmowanie decyzji przez jednostkę zredukowano do spraw doczesnych i banalnych. Inicjatywa jest tłumiona i większość ludzi zajmuje postawę bierną, prawie jak owce w stadzie. Jednakże w sytuacji walki o przeżycie możesz być zdany tylko na własne siły. Wiąże się to z koniecznością podejmowania ważnych decyzji. Jeśli wyda ci się to przerażające, pamiętaj, że niepodejmowanie żadnych działań doprowadzi cię prawdopodobnie do śmierci. Przecież możesz przejąć kontrolę nad sytuacją i żyć. Co wolisz?

Nie czekaj biernie, zmobilizuj się i działaj! Siedząc, nic nie robiąc i użalając się nad swym losem pogarszasz swoją trudną sytuację.

Pokonuj innych "nieprzyjaciół" przetrwania:

Umysł Plan    

Dobre planowanie i przygotowanie umożliwia osobie walczącej o przetrwanie pokonanie przeciwności i niebezpieczeństw oraz utrzyma ją przy życiu. Nie możesz po prostu siedzieć i czekać na ratunek; aby utrzymać się przy życiu polegaj na sobie, a nie na innych ludziach. Dla wielu osób podejmowanie decyzji jest niezwykle trudne, jednakże ty musisz przejąć kontrolę nad sytuacją. Demonstrowanie spokoju i ufności we własne siły w sposób naturalny wzbudzi zaufanie i chęć współpracy u innych, co znacznie ułatwi realizację planu - ludzie podążają za przywódcami.

Umysł Ocena    

Ocena sytuacji jest najważniejsza przy opracowywaniu planu przetrwania. Brak informacji rodzi nieufność wobec zmian.

Dokonaj oceny swego otoczenia. Każde środowisko na świecie ma swój rytm i cechy charakterystyczne. Rozpoznaj to, w którym się znalazłeś. Oceń swój stan.
Musisz być tak obiektywny, jak to jest tylko możliwe i rozważyć wszystkie pozytywne i negatywne aspekty sytuacji, w której się znajdujesz. W sytuacji walki o przetrwanie ważne jest przemyślenie każdego aspektu sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Pamiętaj znacznie łatwiej jest dokonywać oceny sytuacji w dzień.

Umysł Kierunek wędrówki    

Praktyczne Rady Wojsk Lądowych USA:

Przymioty osobiste mają podstawowe znaczenie dla przetrwania.

Armia USA w oparciu o długoletnie doświadczenie wie, co jest potrzebne człowiekowi, aby przetrwał sytuację stanowiącą zagrożenie życia. Wymaga to:
Autor: Katarzyna Kemus

Natura

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści