www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Gniew
  Słuchaj innych  

Uśmiech leczy gniew

Ktoś reprezentuje stanowisko przeciwne do mojego. Ja mam taką percepcję zdarzenia, rozmówca odmienną. Taka sytuacja powoduje gniew.

By poskromić ten rodzaj gniewu u jego źródła, staram się być otwarty na myśli partnera, utożsamiam się z tą osobą, wyzbywam się negatywnych uczuć do niej. Dzięki życzliwej rozmowie oraz chęci zrozumienia, możemy się porozumieć na ludzkim poziomie.

W zwyczajnej relacji człowiek - człowiek moja postawa jest przyjazna. Uśmiech zjednuje mi życzliwość. Bardziej cenię sobie ludzkie ciepło, bardziej uczucia niż pozycję czy pieniądz. Dyrektor i bezrobotny, gwiazda mediów czy sprzątaczka, nie ma różnicy. Taka postawa wyklucza gniew. Będąc otwartymi na innych mamy prawo liczyć na ich zrozumienie.

W społeczeństwach walki, konkurencji, czasami trzeba działać stanowczo i konkretnie. Musimy stawiać opór, postawić się. Należy to robić, ale mądrze, używając do tego intelektu. Tak postępując działamy konstruktywnie.

Życzliwa otwartość łagodzi gniew

~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Myśl pozytywnie

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści