www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Mózg
  Pobór energii  

Czerpanie energii przez mózg

Mózg do pracy potrzebuje dużo energii. Ciężar mózgu człowieka wynosi ok. 2% ciężaru ciała. Natomiast podczas pracy konsumuje 20% pobieranego przez nas tlenu. Dbaj o dotlenienie swojego umysłu. Te dwadzieścia 20% energii mózg zużywa w stanie spoczynku. Przy kreatywnym myśleniu ilość pobieranej energii znacznie wzrasta.

# Oszczędzanie energii    

By oszczędzać energię mózg większość czasu jest rozproszony, fantazjuje, a po odebraniu bodźców zmysłowych powtarza wyuczone wzorce. W ten sposób umysł zabiera Cię do miejsc, które nie miałeś ochoty odwiedzić. Często to on kontroluje Ciebie, a nie Ty jego. Innym sposobem w jaki człowiek dostarcza energii do mózgu jest gotowanie pożywienia.

# Mózg i komputer    

Mózg jednak zużywa 100.000 razy mniej energii od komputera. W komputerze wszystkie informacje muszą przejść przez procesor. W mózgu sama sieć neuronów wykonuje pracę, a przepływ energii jest dynamiczny i zdolny do adaptacji. Praca mózgu przypomina komputer kwantowy.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Mózg

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści