www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Mózg
  Kora nowa  

Kora mózgowa
Koramózgowa

Kora nowa to system pamięci zawarty w 30.000.000.000 komórek. W procesie ewolucji kora nowa bardzo się rozrosła, ponieważ dawała człowiekowi biologiczną przewagę. Ma rozległą powierzchnię. Zaczęła się fałdować, gdy zabrakło dla niej miejsca w czaszce.

Umysł Struktura kory    

Kora nowa stanowi, umieszczone w przedniej części, uzupełnienie pnia mózgu aligatora, który nadal posiadamy. Strukturę kory nowej tworzą kolumny neuronowe. Struktura jest powtarzalna, dlatego do jej matematycznej symulacji potrzeba kilku równań.

Umysł Pamięć    

Gdy impuls od zmysłów dociera do pnia mózgu, dostaje się dalej do kory nowej, która wysyła mam obraz oraz zapamiętuje informacje. Informacje są zapamiętywane za pomocą impulsów elektrycznych. Kora nowa to najwyższe ewolucyjnie rozwiązanie we wszechświecie.

Umysł Specjalizacja komórek    

Komórki w korze nowej specjalizują się w różnych rodzajach przetwarzanych i zapamiętywanych informacji. Są komórki miejsca, komórki do wizualizacji, kierunkowe, działające jak kompas, komórki zgadujące co myślą inni ludzie. Jednak największy podział komórek to podział mózgu na dwie połowy. Ponieważ obie półkule mają odmienne funkie możemy powiedzieć, że mamy dwa umysły.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Mózg

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści