www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Symbole runiczne
Szwecja
Sztokholm

     Fehu
     Uruz
     Thurisaz
     Ansuz
     Raidho
     Kenaz
     Gebo
     Wunio
     Hagalaz
     Naudhiz
     Isa
     Jera
     Eihwaz
     Peorth
     Elhaz
     Sowilo
     Tiwaz
     Berkano
     Ehwaz
     Mannaz
     Laguz
     Ingwaz
     Dagaz
     Othala
Dagaz

Dagaz, daeg, dags, doeg, dagr.
Dagaz - dzień, światło

Daeg ma moc ochronną, jest runą dnia i lata, nadziei i szczęścia. Emanuje pozytywną energią światła. Runa ta zwiastuje bardzo korzystny okres. Może nadchodzi dzień zmieniający bieg twojego życia. Bądź uważny, nie przegap go. Nie schodź z własnej drogi duchowej i miej wiarę, gdyż światło runy Daeg zawsze cię ochroni.

W tradycji runicznej nie ma przeciwieństw, wszystko składa się z obu biegunów. Daeg jest runą transformacji przez dochodzenie do równowagi przeciwnych energii. Skrajności muszą się równoważyć. Jeśli zła nie poznamy samoistnie, zadziała prawo równowagi, sprowadzając nam kłopoty i biedę. Zmiana następuje zawsze przez odwrócenie przeciwieństw, by następnie dążyć do stanu równowagi. Po śnie następuje przebudzenie i twórczy dzień. To jest krótki cykl ewolucyjny, w którym przeobrażeniu uległ człowiek, jak i jego otoczenie.

 

Prawa autorskie