www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Symbole runiczne
Szwecja
Sztokholm

     Fehu
     Uruz
     Thurisaz
     Ansuz
     Raidho
     Kenaz
     Gebo
     Wunio
     Hagalaz
     Naudhiz
     Isa
     Jera
     Eihwaz
     Peorth
     Elhaz
     Sowilo
     Tiwaz
     Berkano
     Ehwaz
     Mannaz
     Laguz
     Ingwaz
     Dagaz
     Othala
Uruz

Uruz, urus, ur, our, ourr, ourouz
Uruz - bawół, siła, matka

Ur nadaje formę pierwotnej energii Fehu, by urzeczywistnić proces tworzenia. Jest sanktuarium, w sercu którego spełnia się fenomen życia. Odpowiada symbolice matki, która uczy własne dziecko. Dobrze zagospodarowana energia własna z czasem staje się źródłem mocy, zdrowia i szczęścia, którego symbolem jest podkowa - znak tej runy. Źle ukierunkowana może obrócić się przeciwko tobie.

Do realizacji własnych marzeń potrzebna jest prawdziwa siła. Znajdź ją w sobie! Nie jest siłą butna zarozumiałość wynikająca z rozpasanego ego. Przejawem siły nie jest też chęć dominacji. By odnaleźć siłę w sobie trzeba się zmierzyć z własnymi słabościami. Nie jest to proste, gdyż sama ich akceptacja wymaga odwagi. Przede wszystkim chroń własne słabości przed naciskiem innych. Nie daj się wyprowadzać z równowagi, odpowiedzialnie krocz własną drogą. Nie bądź zarozumiały bo nawet drobna niedoskonałość, w konfrontacji z innymi, może okazać się słabością. Dlatego pielęgnuj pracowicie własne cnoty.

 

Prawa autorskie