www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Symbole runiczne
Szwecja
Sztokholm

     Fehu
     Uruz
     Thurisaz
     Ansuz
     Raidho
     Kenaz
     Gebo
     Wunio
     Hagalaz
     Naudhiz
     Isa
     Jera
     Eihwaz
     Peorth
     Elhaz
     Sowilo
     Tiwaz
     Berkano
     Ehwaz
     Mannaz
     Laguz
     Ingwaz
     Dagaz
     Othala
Mannaz

Mannaz, manna, mann, madhr.
Mannaz - człowiek

Znak runy Mann sięga do korzeni człowieka i społeczeństwa. Mówi o jego skromności i nadzwyczajnych zdolności organizacyjnych. Staraj się żyć zwyczajnie, lecz w niezwykły sposób. Nie lekceważ czasu. Ciesz się chwilą i z niej czerp zadowolenie.

Każdy z nas ma swoje przeznaczenie, inaczej mówiąc charakter. By osiągnąć ideał runy mann należy żyć zgodnie z własną naturą, a nie ukrywać cechy nieakceptowane przez otoczenie. Trzeba zatem żyć mądrze biorąc odpowiedzialność za swoje życie. Bezwładnie dryfując jak liść na wietrze narażasz się na choroby i rozczarowania. By móc żyć jak istota duchowa musisz dbać o harmonię ciała, duszy i umysłu. Nie lękaj się życiowych lekcji, gdyż cokolwiek do ciebie przychodzi ma cię czegoś nauczyć. Buduj w sobie harmonię partnerstwa. W ten sposób podążasz trudna drogą wzrostu i spełnienia.

 

Prawa autorskie