www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Symbole runiczne
Szwecja
Sztokholm

     Fehu
     Uruz
     Thurisaz
     Ansuz
     Raidho
     Kenaz
     Gebo
     Wunio
     Hagalaz
     Naudhiz
     Isa
     Jera
     Eihwaz
     Peorth
     Elhaz
     Sowilo
     Tiwaz
     Berkano
     Ehwaz
     Mannaz
     Laguz
     Ingwaz
     Dagaz
     Othala
Isa

Isa, eis, is, iss.
Isa - lód, koncentracja

Mity germańskie głoszą, że wszechświat powstał z dwóch pramaterii ognia i lodu. W normalnych warunkach oba żywioły powinny być zrównoważone. W chłodzie lodu zwalnia przemiana materii, wygasa energia życia. Lód runy Isa jest koncentracją na własnym ego, kontemplacją jego krystalicznej struktury. Będąc w izolacji, stanie wychłodzenia, nie trać z oczu otoczenia, ponieważ żyjesz w okresie poprzedzającym przemianę. Pamiętaj, że mur chroniący twoje ego z czasem musisz zburzyć, by móc przejść do kolejnego etapu rozwoju.

Kryzys to czas refleksji nad przeszłością. Gdy jesteś w kryzysie kontempluj i umacniaj również swoje marzenia, patrz w przyszłość. Potrzebna jest ci cierpliwość w wyczekiwaniu lepszych dni i mądrość, by martwy czas dobrze wykorzystać. Nie trać go na żale, korzystne zmiany niebawem nadejdą.

 

Prawa autorskie