www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Mikrokosmos
   Linie Pieśni   

Linie Pieśni

"W Epoce Snu i Śnienia mityczni praprzodkowie wędrowali po Ziemi i współkreowali z nią Linie Pieśni. Tam gdzie spoczęli powstawały geologiczne twory: góry, sadzawki, skały i minerały. Kiedy śpiewali, to nadawali formę czującym istotom. Nieukształtowane śnienie przyoblekało się w formę kangura czy dziobaka, no i człowieka. Tak więc od tych pradawnych czasów do dziś kieruje życiem tak w ogóle jak i w szczególnym przypadku każdej istoty Śnienie wraz z Linią Pieśni.
Mityczni praprzodkowie wciąż podsycają Śnienie świata. Bez tego zapewne wrócilibyśmy do świata bez formy, do pierwotnego kosmicznego błota, do prymarnego niezróżnicowania. Oni są i śpiewają pieśń tak długo, jak długo ktoś o tym wspomni.

Podobnie jak Linie Pieśni my jesteśmy również falami. Każdego z nas można określić jako falę o pewnej długości, amplitudzie, częstotliwości zatem, każdy z nas ma jakąś zasadniczą oraz indywidualną "falę pilotującą". Mity, historie dodają nam energii, gdy jesteśmy na ich fali. Zdarza się również, że jesteśmy "nie dostrojeni" do długości naszej fali pilotującej. Wtedy instrument brzmi fałszywie."


~:~Autor: Krzysztof Drupka

Kosmos

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści