www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Pozytywne myślenie
  Natura myśli  

Myśli różnią się od siebie intensywnością, jakością emocjonalną i treścią. Myśli pojawiające się w umyśle wywołują w nas emocje. Myśli zgodne z naszą naturą wywołują radość. Myśli z nią sprzeczne wzbudzają gniew i niepokój. Niepokój odczuwamy również, gdy określona myśl przywołuje przykre emocje, które kiedyś skryliśmy w naszej podświadomości.
Myśli należy dopuszczać do umysłu. Myśl odepchnięta powraca jak bumerang.

Myśli wywołujące wewnętrzny dyskomfort należy sobie uświadamiać, skrzętnie badając ich źródło i naturę. W ten sposób postępując lepiej zrozumiemy siebie. Obserwacja myśli jest dość trudna. Łatwiej jest analizować emocje i zachowania przez myśli wywołane.
Myśli negatywnych nie wolno akceptować i utrwalać, biorąc je sobie do serca, gdyż w ten sposób stajemy się słabi. Słabość ta wynika z wewnętrznego konfliktu, który zabiera nam energię i wywołuje gniew.

Pozytywne myśli uspakajają nas, dostarczają budującej energii i zbliżają do życiowego celu. Myśli, którym towarzyszą przyjazne dla nas emocje, są zgodne z naszą naturą i sprzyjają naszemu rozwojowi. Starajmy się zrozumieć i pogłębiać pozytywne odczucia i uczyć się je wyrażać poprzez umysł, mowę i działanie. Dobre twórcze myśli trzeba wprowadzać w czyn. Myśl jest jak niedojrzały owoc. Wprowadzanie myśli w czyn przypomina jego dojrzewanie.


Myśl na tak :-)


Autor: Krzysztof Drupka


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści