www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Pozytywne myślenie
  Myśl, uczucie, rozwój  

Myśli są nasionami uczuć, słów i czynów. Jestem taki jak moje myśli. Gdy myślę spokojnie jestem spokojny. Gdy mam myśli impulsywne i chaotyczne, czuję rozdrażnienie.

Myśli dzieci są zazwyczaj zgodne z ich pragnieniami. Dlatego dzieci serdecznie śmieją się do świata.

Myśl zazwyczaj wyprzedza uczucie. Gdy zorientowałem się, że popełniłem błąd, lub ktoś mnie oszukał, jestem zły. Gdy rozwiązałem problem czuję spokój i zadowolenie.

Myśli, towarzyszące naszym pragnieniom, mają często siłę zdolną je urzeczywistnić. Dzieje się tak gdyż pragnienie jest aktem naszego rozwoju, czyli urzeczywistniania siebie. Czego nie pragniesz tym się nie nasycisz.

Ludzie sukcesu uwielbiają rozmyślać i analizować to co robią, gdyż kochają swoją pracę. Kochają zaś swoja pracę, gdyż pozwala im ona ujawnić wrodzone dary i talenty.

Gdy myśli są zgodne z naszym powołaniem - towarzyszy im zapał, determinacja i wytrwałość, czyli pasja. Tak wykonywana praca ma swoja duszę. Idąc tą drogą dusza jest spokojna.

Gdy myśli nasze błądzą i czujemy się bezużyteczni to rezygnujemy z własnych talentów i niszczymy twórczą siłę, która w nas tkwi.


Myśl na tak :-)


Autor: Krzysztof Drupka


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści