www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Pozytywne myślenie
  Żyj świadomie  

Świadomość W nauce pozytywnego myślenia zaleca się stosowanie afirmacji. Oto przykłady:

"Potrafię to zrobić",
"Będę sobą. Ludzie polubią mnie takim jakim jestem",
"Kontroluję moje życie",
"Będę tolerancyjny dla siebie".

Takie rady doskonale nadają się dla ludzi stale uśmiechniętych, pełnych optymizmu. Pomóc nie muszą, ale i nie zaszkodzą. Natomiast u ludzi nieśmiałych, z niskim poczuciem własnej wartości i skłonnością do depresji mogą wywołać groźny konflikt psychiczny. Dlatego afirmacje powinny być starannie dobrane do twojej osobowości, twojego systemu wartości. Przed ich stosowaniem spróbuj racjonalnie ocenić które z celów możesz osiągnąć własnym wysiłkiem i dopiero ostrożnie zastosuj afirmację.

Rozwój człowieka polega na stopniowym poszerzaniu pola własnej świadomości. Jednym z przejawów świadomego życia jest uwalnianie się od złych myśli drzemiących w podświadomości. Wnikliwa ocena negatywnych myśli osłabia je i ułatwia usunięcie zachowań obcych naszej naturze. Im lepiej zapanujemy nad złymi emocjami tym klarowniej i z większym obiektywizmem będziemy postrzegali życie.

Jeżeli rozmawiasz z osobą, która przedstawia ci problem w ciemnych barwach, zapytaj ją jakie proponuje rozwiązanie problemu. W ten sposób rozsądnie odetniesz się od złej energii.

Bardzo twórczym myśleniem jest zastanawianie się nad sobą samym. Sądzę, że od tego nasze świadome życie warto zacząć.

Inżynier projektujący urządzenie, biznesmen opracowujący strategie marketingu są świadomi swoich myśli, planują je i mają nad nimi kontrolę. Ich myśli są lekkie i jasne, pozbawione złych lub dobrych emocji. Takie twórcze myśli dają siłę organizmowi, rozwijają życie dając ludziom radość. W taki sposób staraj się myśleć jak najczęściej.

Jeżeli współpracujesz z ludźmi i jesteś osobą ambitną to nie wystarczy byś był kompetentny i sprawnie działał, musisz jeszcze umieć pozytywnie interpretować fakty i ułatwiać ludziom takie ich postrzeganie, by działali z entuzjazmem, gdyż brak entuzjazmu nie sprzyja skuteczności.


==== ====


Autor: Krzysztof Drupka


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści