www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Grecja Kraje śródziemnomorskie
  Morze Śródziemne  

Morze Śródziemne

Zbliżając się do brzegów Morza Śródziemnego, czujemy bliskość kolebki ludzkości. Ten przepiękny śródziemnomorski krajobraz to nie tylko promienne światło słoneczne i bezkresne błękitno - lazurowe niebo. Bystry podróżny odczuwa wyłaniający się sens i strukturę każdej góry, drzewa, a nawet kwiatu.

Morze Śródziemne To jeden z cudów południa - każde wydarzenie oznacza coś więcej niż jego zewnętrzny obraz. Nagle widzimy symboliczny skryty sens starych mitologii, dawnych podań i opowieści. Tak jakby one nadal zachowały swą ważność. Przenika nas ich piękno i czar.
Język, który stwarza dusza to język symboli. Język mitologii i baśniowe sceny ciągle żyją w cichych zakątkach ludzkiej duszy.

~:~

Autor: Katarzyna Kemus


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści