www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Włochy Kraje śródziemnomorskie
  Capri  

xxxCapri to wyspa legenda, kolebka mitycznych syren. Malownicza włoska wyspa Capri, położona przy cyplu półwyspu Sorrentine, była od wieków najchętniej odwiedzanym zakątkiem Zatoki Neapolitańskiej.


TyberiuszTyberiusz schronił się tutaj w 27 roku n.e., tu przeniósł stolice cesarstwa i przebywał aż do śmierci w 37 roku n.e. Artyści i pisarze urzeczeni niezwykłym krajobrazem, przyczynili się do rozsławienia tej pięknej wyspy. George Bernard Shaw, Graham Green mieli tu domy. Na wzgórze do miasta Capri jeździ kolejka linowa. Stąd roztaczają się niesamowicie piękne widoki na zatokę Neapolitańską.

Na Capri znajdują się dwie słynne groty: Grotta di Matermania wykuta w skale, którą Rzymianie zamienili na świątynię Sybilli i Grotta Azzurra, Lazurowa Grota. Słońce wpadając do groty przez wodę, sprawia, że grota jest błękitno - lazurowa.
~:~


Autor: Katarzyna Kemus


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści