www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Tybet Natura umysłu
  Otwartość  

Tybet - umysł

Mądrość

W kulturze tybetańskiej, odmienne od europejskiej, pojęcie mądrości wiąże się z otwartością. Jesteśmy mądrzy gdy jesteśmy otwarci. Poniżej przedstawię jak to rozumiem.

Otwartość

Gdy nasz umysł jest pusty oraz wypełniony światłem świadomości jesteśmy otwarci na nasze otoczenie. W takich warunkach delikatne odbicia zewnętrznych zjawisk, w przestrzeni naszego umysłu, oderwane są od emocji, od naszych wizji i są przejrzyste. Otoczenie i nasz umysł są jednością. Żyjemy tu i teraz. Tą otwartą, przejrzystą przestrzeń naszego umysłu powinniśmy przywoływać oraz pielęgnować, inaczej będziemy doświadczali wizji.

Wewnętrzne wizje

Znajdź w swoim życiu osobę, która Cię denerwuje, urodziła się po to by sprawiać Ci problemy. W celach dydaktycznych zaproś ją do swojego umysłu. Poczuj jej obecność. Może chcesz zadzwonić do niej, wygarnąć jej swoje żale... Nie rób tego!

Uświadom sobie, że to co Cię teraz spotyka to jest TWOJA wizja. Ona w Tobie tkwi, w Twoim umyśle. Wizje zabijają otwartość i są źródłem pomieszania. Twoja wizja wywołana jest karmą i nie jest obiektywna.

Wizja jest umysłem

Bardzo ważne jest uświadomienie sobie, że wizja jest umysłem. Nie rozpoznając wizji jako umysłu postrzegamy ją jako coś zewnętrznego, materialnego, jako osobę sprawiającą problemy. W ten sposób sami sobie stwarzamy problemy, którymi musimy się zajmować. Podobną wizją jest każda strata.

Mając świadomość, że wizja jest umysłem staraj się ją rozpuścić w jego przestrzeni. To nie będzie trudne. Tak postępując przekształcasz chwytający umysł w przejrzystą przestrzeń. Warto tak czynić ponieważ tylko pusty i przejrzysty umysł potrafi być otwarty, uważny, czyli mądry.

Esencja umysłu zawsze jest przejrzysta.
Autor: Krzysztof Drupka

Tybet

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści