www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Numerologia
   Inne modyfikatory   

Umysł Imię      

Numerolodzy badają również pierwsze imie, gdyż używamy go codziennie i reprezentuje nas osobiście, w przeciwieństwie do nazwiska powiązanego bardziej z naszą rodziną. Analiza Liczby Imienia ułatwia nam rozwiązywanie problemów dnia codziennego. W imieniu badamy pierwszą i ostatnią literę oraz pierwszą samogłoskę. Pierwsza i ostatnia litera podpowiadają nam jak zaczynamy i kończymy projekty. Pierwsza samogłoska pogłębia informacje o naszej Potrzebie Serca.

Umysł Plan Ekspresji      

Litery alfabetu zostały podzielone na cztery kategorie. Fizyczną, Umysłową, Emocjonalną i Intuicyjną. Każdą literę z imienia i nazwiska w akcie urodzenia przydzielamy do jednej z czterech kategorii, określającej specyficzną formę naszej ekspresji. Dla 19 literowego imienia i nazwiska średnia dystrybucja liter wynosi F=4. U=6, E=6, I=3. Proporcje ilości liter w każdej kategorii pokazują, które elementy Planu Ekspresji są u nas silniejsze, a które słabsze. Określają charakter naszej ekspresji.
Obecność liter w każdej kategorii podzielono dodatkowo na 3 grupy określające sposób zachowania: inspiracja / kreatywność, dwoistość / przystosowanie, ugruntowanie / równowaga. Większa ilość liter jednej z tych kategorii pokazuje typowy sposób zachowania badanej osoby.
Cyfra każdego elementu planu, powstała z sumowania liter, określa jak wykorzystujemy daną sferę naszej osobowości. Analiza elementów planów może nam ułatwić lepsze zrozumienie naszych talentów i słabości zakodowanych w liczbie Ekspresji.

Umysł Dojrzałość      

Do innych modyfikatorów należy Liczba Dojrzałości. Jej wpływ rozpoczyna się po 30 roku życia i narasta wraz z upływem czasu. Liczba ta jest jak gdyby drugą Drogą Życia. Wzbogaca nasze życie o specyficzne wyzwania i sposobności. Jest sinifikatorem sensu, satysfakcji i szczęśliwego końca życia. Otrzymujemy ją dodając do siebie liczbę Drogi Życia i Ekspresji.

Umysł Lekcje karmiczne      

Do liczb karmicznych zaliczamy cyfry odpowiadające brakującym literom w imionach i nazwisku. Warto zwrócić również uwagę na litery występujące w mniejszej ilości, niż określa to przyjęta średnia dla każdej litery. Sfery ludzkiej działalności symbolizowane przez te cyfry nazywamy lekcjami karmicznymi do przerobienia. Każda lekcja karmiczna to nasza słabość, nad którą powinniśmy solidnie pracować. Ilość lekcji równa jest ilości brakujących cyfr. Liczby karmiczne i Wierzchołki należą do naszych "słabości", które odczuwamy najdotkliwiej.
W numerologii spotykamy się również z pojęciem Długów Karmicznych, wyrażonych w liczbach: 13, 14, 16, 19 (uwagę na cyfry 1,4,5 lub 7, ponieważ mogły z nich powstać)

Liczby Karmiczne mają szczególnie duże znaczenie, gdy odnajdziemy je wśród liczb kluczowych i życiowych cykli. Jeżeli, jedna z Liczb Karmicznych jest liczbą którejś z Liczb Kluczowych, utrudni to jej ekspresję, do momentu gdy lekcja zostanie zrozumiana.

Umysł Podświadomość      

W numerologii spotykamy się również z pojęciem Podświadomości, wyrażanej Liczbą Podświadomości. Określa ona nasze zaufanie do własnej siły i kompetencji, jak również sposób działania w sytuacjach, które nas zaskoczyły. Liczbę Podświadomości otrzymujemy odejmując od cyfry 9 liczbę karmicznych lekcji.

Umysł Myśl      

Liczbę Myśli otrzymujemy dodając sumę wartości wszystkich liter imienia, z aktu urodzenia, do dnia urodzenia. Liczba ta opisuje sposób w jaki myślimy.

Umysł Równowaga      

Liczbę równowagi kalkulujemy dodając wartości liczbowe inicjałów imion i nazwiska.

Ludzie różnie reagują na życiowe sytuacje. Jedni wychodzą z nich starając się zrozumieć problem na wskroś. Inni odpychają własne emocje, nie odczuwając niczego. Jeszcze inni eksplodują, pozwalając emocjom szybko odejść.

Liczba równowagi podpowiada nam jak najlepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach.


Autor: DominikPrawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści