www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Komunikacja
   Funkcje komunikacji   

Umysł Cechy efektywnej komunikacji      
Umysł Formy przekazywania informacji      
Umysł Funkcje komunikacji      
  1. Informacyjną,
  2. Instruującą,
  3. Perswazyjną,
  4. Integrującą.
Umysł Funkcja informacyjna      

Związana jest z przekazywaniem i odbieraniem informacji. Podczas pracy zespołowej polega na zakomunikowaniu celów, kontroli ich wykonywania i uzyskiwaniu informacji zwrotnych, służących do korekty działań.

Umysł Funkcja instruująca      

Określa zadanie do wykonania, adresata wiadomości oraz formę przekazania polecenia. Celem tej funkcji jest organizacja pracy zespołu.

Umysł Funkcja perswazyjna      

Opiera się na prawie grupy mówiącym, że im bardziej pracownicy związani są z firmą tym bardziej są lojalni i zaangażowani w wykonywane zadania. Celem tej funkcji jest kreowanie pozytywnych postaw pracowników, poprzez kontrolę przebiegu informacji w firmie. Funkcja ta również dynamizuje działania zespołu, poprzez motywowanie pracowników.

Umysł Funkcja integrująca zespół      

Autor: Krzysztof Drupka

 

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści