www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Szwecja Szwecja
  Fascynacja i legenda  

Statek Wikingów

W świetle pojęć starożytnych tereny dzisiejszej Szwecji leżały na krańcach świata. Fascynacja epoka wikingów, którzy sięgali drugiego krańca świata, stała się tłem dla wielu książek, filmów, wystaw.

Sagi ukazują Wikingów jako ludzi przedsiębiorczych i zręcznych. Wikingowie wykazywali się inicjatywą i przedsiębiorczością tak cenioną w dzisiejszych czasach. Dla wielu to średniowieczni nieustraszeni skandynawscy żeglarze. Na swych małych, zwrotnych statkach przemierzali morza świata, poszukując w obcych krajach łupów i sławy. Byli w wiecznej podróży.

Wiele zdobyczy cywilizacyjnych zostało przejętych od Wikingów. Pisarzy inspirowały ich mity. Zapisali się na trwałe w naszej pamięci dzięki swoim legendom, podaniom, bogom, bohaterom, podbojom i eposom. Ich ostatnia wyprawa odbyła się w 1066 roku.


Szwecja

Autor: Katarzyna Kemus

Szwecja

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści