www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Szwecja Szwecja
  Wikingowie w Polsce  

Festiwal Wikingów na Wolinie
Festiwal Wikingów na Wolinie

Podobnie położone było współczesne Birce Truso (okolice Elbląga) czy Jomsborg, czyli gród słowiańskich Wikingów na wyspie Wolin.

W imieniu organizatorów zapraszamy na Festiwal Wikingów na Wolinie:

Centrum Słowian i Wikingów
Wolin-Jómsborg-Vineta

ul. Graniczna 2, 72-510 WOLIN
e-mail stowarzyszenie @ jomsborg-vineta.com
tel.kom. 693 391 543, 601 981 367
tel\fax (00 48) 91 32 60 741

Do Bałtyku wpada wiele rzek, otwierających drogę do środka Europy. Przy ujściach dużych rzek powstawały duże ośrodki handlowe takie jak Wolin czy Truso nad Odrą i Wisłą. W Elblągu, nad Zatoką Gdańską u ujścia Wisły, znajdują się skandynawskie groby z okresu wikingów z około 700 roku.


Festiwal Wikingów na WolinieKażdego roku, w lipcu lub sierpniu, nostalgia za tradycjami Wikingów, Słowian i Celtów przyciąga na wyspę Wolin ludzi którzy znajdują dużą przyjemność w tym, by pożyć choćby krótki czas tak jak Wikingowie.


Szwecja

Autor: Katarzyna Kemus

Szwecja

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści