www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa przyszłości
  Warszawskie Centrum Finansowe  


Warszawskie Centrum Finansowe

Warszawskie Centrum Finansowe - 165 m. jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w Europie. Większość instalacji znajduje się pod ziemią, m. in. olbrzymi agregat prądotwórczy, dzięki któremu w razie awarii w mieście WFC jest w stanie wytwarzać energię dla całego budynku. Znajduje się tu także punkt uzdatniania wody. Poza tym każde biuro jest klimatyzowane i wyposażone w łącza satelitarne oraz Internet.

Parking mieszczący 337 samochodów zajmuje sześć pięter.

Nad parkingiem znajduje się bar, klub odnowy biologicznej, punkt usług pocztowych, kwiaciarnia i biuro podróży. Na pozostałych piętrach są hale przeznaczone do handlu oraz biura.

Wysokość budynku wynosi 143,85 m (bez iglicy), a 165 m - do najwyższego punktu konstrukcji. Budynek ma 33 piętra, na ostatnim z nich znajduje się restauracja z widokiem na całe miasto.

Sprawną komunikację w biurowcu umożliwia 16 wind.

Znajdujący się na wysokości 130 metrów podcięty łuk wspaniale komponuje się z pozostałą częścią wieżowca. Kształt budynku oraz jego kolor, nie wzbudzają kontrowersji i dobrze pasuję do panoramy Warszawy.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści