www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa przyszłości
  Złote Tarasy - otwarcie  

Wnętrze Złotych Tarasów

Umysł Centrum handlowe      

W samym centrum Warszawy został otwarty nowoczesny kompleks rozrywkowo - handlowy Złote Tarasy. Kompleks powstał między al. J. P. II, Dworcem Centralnym, ulicami E. Plater i ulicą Złotą. Nazwa "Złote tarasy" nawiązuje do ulicy Złotej. Zote Tarasy znajdujące się przy ulicy Złotej 59, zostały zaprojektowane tak, aby stać się integralną częścią miasta.

Umysł Wnętrze      

Wnętrze obiektu ma bardzo miejski charakter. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie: wewnętrzny i zewnętrzny z fontannami i zielenią. Centralna część Złotych Tarasów przykryta jest pofałdowanym szklanym dachem o powierzchni 1 hektara. Urodę kompleksu docenili już międzynarodowi eksperci MAPIC Plaza Retail Future Project Awards i MIPIM Architectural Review Future Project Awards, uznając go za najlepszy projekt komercyjny na świecie.

Umysł Dąb      

Restauracje i kawiarnie rozmieszczone są wokół atrium, które osłania szklana kopuła. Siedząc przy stoliku, można podziwiać panoramę centrum miasta. Prawdziwie miejski plac z fontanną, otoczony drzewami, powstał przed budynkiem. Jego centralnym punktem jest osiemdziesięcioletni dąb.

Umysł Ulica Złota      

Ulica Złota podobnie jak inne "metalowe ulice" takie jak Srebrna, Miedziana, Żelazna powstała w XVIII i XIX wieku. Metalowe ulice są jednymi z najstarszych, które powstały w Warszawie. Najwcześniej w topografii Warszawy powstała Żelazna, jako droga łączyła Nowolipie i Leszno w 1762 r. W roku 1766 była już uregulowaną ulicą. Z biegiem czasu Żelazna została przedłużona do styku ulic Twardej i Złotej. Na ulicy Żelaznej znajdowała się karczma.

Autorka: Katarzyna Kemus

~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści