www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Tajlandia Tajlandia
  Chińska dzielnica  

Bangkok - chińska dzielnica

Płyniemy do chińskiej dzielnicy. Trzeba uważać by nie pomylić z prywatnymi liniami, które kosztują 100 bhat'ów, też Express Boat i przypływają w podobnym terminie.

Chińska dzielnica Bangkoku odznacza się dużą ilością stoisk sklepowych i aptek. Wąskie uliczki wypełniają handlarze ciuchów, owoców, mieszkańcy, turyści oraz liczne skutery, które potrafią zmieścić się nawet w najbardziej zatłoczonym miejscu. Wszystko to przenika wszechobecna duchota i zapachy różnego rodzaju jedzenia. Bangkok w ogóle można określić miastem tysiąca zapachów. Nie są to niestety fiołki. Kuchnia tajska czy chińska jest ciekawa w smaku, ale również różnorodna - także w zapachach, co w połączeniu ze skwarem, stojącym, ciężkim powietrzem i spalinami czyni przejście przez niektóre miejsca nie lada próbą charakteru.

Chińska dzielnica wita nas kolejnymi naciągaczami z Tuk-Tuk'ów, którzy twierdzą jak zwykle, że coś jest zamknięte, akurat jest remont czy też raczą nas innymi niestworzonymi pomysłami dlaczego nie ma sensu zmierzać ku obranemu przez siebie celowi. Tym razem nie wierzymy już w bajki. Wchodzimy do świątyni Wat Traimit. Można tam zobaczyć 3 metrowego Złotego Buddę odlanego w XIII wieku - jest to największy na świecie szczerozłoty posąg. Sporo turystów i wycieczek szkolnych w okolicy.


Tajlandia


Autor: Arkadiusz Więckiewicz

Tajlandia

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści