www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Zakopane
  Dolina Suchej Wody  

Do wylotu Doliny Suchej Wody możemy dojechać busem jadącym do Morskiego Oka. Można również dojść czerwonym szlakiem z Toporowej Cyrli.

Nazwa Doliny Suchej Wody pochodzi od płynącego jej dnem potoku Sucha Woda, którego koryto na długich odcinkach zazwyczaj jest suche, a woda płynie w nim podziemnymi przepływami. Dolina prowadzi czarnym szlakiem do Murowańca na Hali Gąsienicowej. Tą drogą dowożony jest prowiant do schroniska. Droga jest mało uczęszczana i atrakcyjna turystycznie. Szlakiem tym szedłem pierwszy raz i byłem zaskoczony jak nagle znalazłem się przy Murowańcu. Murowaniec kojarzył mi się ze schroniskiem położonym wysoko w górach, do którego by dojść trzeba się na wspinać.

W restauracji schroniska byłem sam. Miłe panie poczęstowały mnie darmową szarlotką. Jak później zrozumiałem, po wejściu na Kasprowy Wierch, brak turystów wynikał z faktu, że w tym dniu nie jeździła kolejka na Kasprowy. Czarny szlak biegnący przez Dolinę Suchej Wody w dalszej części prowadzi na Przełęcz Świnicką. Droga przechodzi przez stawy gąsienicowe.
Autor: Krzysztof Drupka

Tatry

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści