www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Zakopane
  Hala Gąsienicowa  

Do Hali Gąsienicowej prowadzą dwa szlaki od kolejki w Kuźnicach. Niebieski przez Skupniów Upłaz - 1,5 h. oraz żółty przez Dolinę Jaworzynki. Zazwyczaj wchodzę szlakiem niebieskim, a schodzę żółtym. Idąc w górę poprzez las na Supniów Upłaz po drodze mamy ładny widoczek na Polanę Kalatówki, gdzie znajduje się Hotel Górski PTTK. Do Murowańca możemy również dojść przez Kasprowy Wierch.

Z Murowańca możemy iść na Świnicę, do Przełęczy Krzyżne, na Kasprowy Wierch i do Czarnego Stawu. Dla mnie przez Przełęcz Krzyżne prowadzi najprostsza droga z Murowańca do Doliny Pięciu Stawów Polskich. W tym roku dotarłem tylko do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Pomimo wiosennej jesieni nad Czarnym Stawem Gąsienicowym panowała pogoda ekstremalna. Atmosferę tej chwili odzwierciedla zdjęcie powyżej.

Od Czarnego Stawu Gąsienicowego prowadzą najtrudniejsze szlaki w polskich Tatrach. Są to szlaki na Granaty, do Koziej Przełęczy, na Kościelec i Zawrat. Przez Kozią Przełęcz i Zawrat możemy przejść do Doliny Pięciu Stawów Polskich.
Autor: Krzysztof Drupka

Tatry

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści