www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Joga
  Ciało i oddech  

Asany

Asana - pozycje ciała;

Asana to pozycja ciała dająca mu elastyczność. Trening asanów to integracja ciała i umysłu, ułatwiająca w pełni świadome działanie, płynące ze zjednoczenia ciała, umysłu i ducha.
Asany ułatwiają odzyskanie równowagi, elastyczności i siły. Elastyczność ciała i umysłu to sekret długowieczności. W połączeniu z wewnętrznym spokojem skutecznie pomaga w pokonywaniu życiowych przeszkód.

Pranajama - energia życiowa;

Prana to podstawowa energia życiowa. Gdy prana swobodnie przepływa przez ciało i umysł, człowiek jest pełen życia. Podstawowy sposób ożywiania prany to techniki pranajamy, czyli świadomego oddychania. Zawartość umysłu steruje oddychaniem, a oddychanie wpływa na umysł.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Hinduizm

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści