www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Joga
  Ciało subtelne  

Ciało subtelne

Powszechnie uważamy, że jesteśmy naszymi myślami.

# Jaźń    

W warstwie jaźni zapamiętywane są przeżycia zmysłowe. To one budują naszą świadomość. Prawda każdego z nas zależy od sposobu filtrowania doznań zmysłowych.

# Intelekt    

W warstwie tej integrujemy informacje w celu podjęcia słusznej decyzji. Najważniejszym zadaniem tej warstwy jest odróżnianie tego co realne od tego co realne nie jest. Realne jest to czego nie możemy utracić, a nierealne jest to co ma początek i koniec.

# Ego    

Ego to ja w przeszłości, to moja tożsamość. Ego budujemy bogacąc się i rozszerzając wpływy. Czynimy to poprzez myślenie w kategoriach "ja" i "mój". Takie myślenie oddziela nas od innych. Działania ego zaspakajają potrzeby: bezpieczeństwa i akceptacji. Ego panikuje i walczy gdy traci kontrolę. Ego to Twój wizerunek, który dajesz światu.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Hinduizm

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści