www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Joga
  Ciało swobodne  

Ciało swobodne

Ciało swobodne to sfera duchowa życia człowieka. Obszar duchowy dynamizuje nasze uczucia i pragnienia, nadając życiu każdego specyficzny smak.

# Obszar osobisty    

Każdy człowiek przybywa na Ziemię w określonym celu i ma do dyspozycji niepowtarzalny zestaw naturalnych talentów. Jeśli z uwagą i troską je pielęgnuje, ziarna rozkwitają i dusza odnajduje swoje spełnienie. W ten sposób nadajemy sens własnemu życiu.

# Obszar kolektywny    

Obszar kolektywny to zbiorowa świadomość. W obszarze tym bogowie, boginie, mityczni herosi wyrażają, za Twoim pośrednictwem, kreatywną moc. Warstwa ta budowana jest przez historie, które ludzie opowiadają od tysiącleci. Historie toczą się wokół nas i stale powtarzają. Człowiek jest żywą historią.

# Obszar uniwersalny    

W obszarze tym wszystkie odrębne rzeczywiste formy łączą się w jedność. Joga pomaga nam skierować świadomość na uniwersalnego ducha, umożliwiając cieszenie się wewnętrznym spokojem i kreatywnością, który ten obszar reprezentuje.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Hinduizm

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści