www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa
  Warszawa Singera  

V edycja festiwalu Warszawa Singera

Tradycyjnie w miesiącu wrześniu odbywają się kolejne edycje Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Z roku na rok program Festiwalu jest coraz bogatszy. W konsekwencji, szerszej prezentacji kultury żydowskiej towarzyszy rosnące zainteresowanie Warszawiaków Festiwalem.


Ulica Próżna podczas Festiwalu


# Święto wspomnień z kart singerowskiej prozy    

Święto wspomnień z kart singerowskiej prozy


Festiwal Warszawa Singera

Festiwal został zorganizowany w 100 rocznicę urodzin Isaaca Bashevisa Singera, znakomitego autora piszącego w języku jidysz, którego międzynarodowa kariera, uwieńczona nagrodą Nobla w dziedzinie literatury (1978 r.) rozpoczęła się w Warszawie i do końca jego życia - pomimo fizycznego oddalenia - duchowo związana była ściśle z tym miastem.

~:~

Festiwal Warszawa Singera
Festiwal trwa siedem dni. Każdy z nich ma swój charakter i klimat - jest rodzajem barwnej prezentacji i rekonstrukcji obyczajów, muzyki i tradycji żydowskiej Warszawy z okresu Singera. Na kilka dni ożywa fragment miasta wokół ulicy Próżnej i Placu Grzybowskiego.

~:~

Festiwal Warszawa Singera

Na program Festiwalu składają się imprezy artystycze odbywające się w kilku miejscach równocześnie:

  - spektakle teatralne,
  - projekcje filmowe,
  - wystawy, spotkania literackie i autorskie,
  - warsztaty, recitale i koncerty,
  - widowiska plenerowe.

Program łączy imprezy naukowe z rozrywkowymi i artystycznymi. Uczestniczy w nich kilkanaście tysięcy widzów.
Marc Chagall 1887- 1985
Marc Chagall 1887- 1985Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści