www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa
  Run Warsaw  

Run Warsaw

Run Warsaw jest corocznym biegiem warszawskim na dystansie 5 km i 10 km. Biec mogą osoby, które do dnia biegu ukończyły 13 lat. Ideą zawodów jest wspólne bieganie. Hasło tej imprezy brzmi JEDEN BIEG TYSIĄCE POWODÓW. Własną motywacją do biegania można podzielić się z innymi. Służy temu specjalna ramka, która znajduje się na numerze startowym, jaki otrzymują osoby rejestrujące się do biegu. W ramkę można wpisać swój powód do startu.

Run Warsaw W 2007 roku w biegu wzięło udział ok. 20.000 osób. Numer jeden otrzymała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W Run Warsaw nie ma wygranych ani przegranych. Każdy kto ukończy bieg otrzyma medal. Na linii mety, co 2 sekundy, wszystkim uczestnikom robione są pamiątkowe zdjęcia, które można pobrać z sekcji "Meta" serwisu internetowego. Na bieg trzeba przyjść w specjalnej koszulce dawanej, w odpłatnym zestawie startowym, podczas rejestracji. Czas, w jakim zawodnicy pokonali dystans, mierzą specjalne chipy wplatane w sznurowadła. Rezultaty wszystkich osób biegnących z chipem umieszczone są na stronie internetowej biegu.

Umysł Przygotowanie do biegu      

Osoby, które chciałyby się przygotować do startu w Run Warsaw mogą to zrobić na Ścieżkach Biegowych Nike - odpowiednio oznaczonych trasach różnej długości (od 2 km do 10 km), na których od 1 września do końca października można nieodpłatnie uczestniczyć w zajęciach rekreacyjnych prowadzonych przez trenerów Nike lub biegać we własnym zakresie korzystając z programów treningowych opracowanych przez trenerów lekkiej atletyki. Wykwalifikowani trenerzy dwa razy w tygodniu prowadzą zajęcia dla wszystkich chętnych - zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych biegaczy.

Run Warsaw Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Jest świetną metodą ucieczki, na własnych nogach, przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Przygotowanie do biegu dobrze zaczynać od krótkich treningów 3 razy w tygodniu. Najlepiej od marszobiegu, który polega na wplataniu w marsz krótkich odcinków biegowych. Przy nadwadze lepiej rozpocząć od marszu. Biegać należy wolno unikając zadyszki. Treningi warto rozpocząć od rozgrzewki i kończyć wyciszeniem. Tętno podczas wysiłku powinno się wahać ok. 150 uderzeń na minutę. Ze względu na miękką nawierzchnie i przyjazne otoczenie przyrody najlepiej jest biegać w lesie. Biegając po twardej nawierzchni warto zainwestować w dobre buty, których podeszwa będzie spełniała funkcje amortyzujące.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści