www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa
  Urbanator  

Nato – uzdolniony raper z Nowego Yorku
Nato

11 września 2006 roku w Nowym Jorku i Waszyngtonie odbyły się uroczyste obchody 5 rocznicy ataku terrorystycznego na USA z 11 września 2001 r. Podczas ataku zginęło w sumie prawie 3000 osób.

Uroczystości upamiętniające to tragiczne wydarzenie odbyły się również w Warszawie. Prezydent Kazimierz Marcinkiewicz oraz ambasador USA w Polsce Victor Ashe dokonali symbolicznego otwarcia w Pałacu Kultury i Nauki wystawy "New York – przed i po 11 września 2001". Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć poległych w zamachach terrorystycznych. Ambasador Stanów Zjednoczonych Victor Ashe powiedział, że Warszawa wycierpiała więcej niż Nowy Jork i dlatego rozumie tragedię Word Trade Center. Po otwarciu wystawy prezydent Kazimierz Marcinkiewicz udał się do Parku Skaryszewskiego, gdzie złożył wieniec pod pomnikiem ku czci Polaków, którzy zginęli w WTC.

Michał Urbaniak Wieczorem w amfiteatrze na warszawskiej Woli odbył się uroczysty koncert Michała Urbaniaka 9/11 for N.Y. Artyści poprzez własną muzykę pragnęli oddać hołd i współczucie ofiarom tragedii. Z ważnych osobistości w koncercie uczestniczyli Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski, Prezydent Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz oraz zastępca szefa amerykańskiej misji dyplomatycznej w Polsce Pan Kenneth MacLean Hillas junior.

Uroczysty koncert zainaugurowali Michał Urbaniak z Orkiestrą Kameralną Aukso, pod dyrekcją Marka Mosia. Wspólnie wykonali znany utwór autorstwa Michała Urbaniaka Manhattan Man. Warto wspomnieć, że w 2002 roku, w pierwszą rocznicę ataku na WTC, Michał Urbaniak zagrał koncert ku czci ofiar tragedii, transmitowany przez CNN. W tym koncercie artysta po raz pierwszy zadedykował nowojorczykom wyjątkowe wykonanie kompozycji "Manhattan Man". Pozostałą część warszawskiego koncertu stanowiły kompozycje Michała Urbaniaka w wykonaniu Urbanatora, który tworzą przyjaciele artysty z Nowego Jorku. Skład zespołu:


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści