www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa
  Sztuka ulicy  

Moje miasto. Miasto sztuki. Miasto artystów. Miasto aktywności. Miasto szans. Miasto wyzwań.

Patrzę na Moje Miasto poprzez ten pryzmat i zauważam jego ogromny rozkwit. Jestem szczęśliwy, że wraz z narodzinami kolejnych pokoleń warszawiaków mogę uczestniczyć w kreowaniu oblicza Mojego Miasta. Tradycyjnie zapraszam wszystkich do udziału w spektaklach, koncertach, pokazach filmowych i działaniach artystycznych. To dla mieszkańców Warszawy i jej gości przygotowaliśmy kilka niespodzianek.
Mojemu Miastu i nowo narodzonym warszawiakom
Dariusz Jarosiński
Dyrektor Artystyczny
Śniadanie na betonie
Śniadanie na betonie

Śniadanie na betonie to prezentacja przygotowana przez studentów I roku w pracowni rzeźby adiunkta Antoniego Grabowskiego oraz asystenta Krzysztofa Franaszka z Wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Akcja studentów jest interwencją w przestrzeni publicznej, a jej celem jest zmuszenie przechodniów-obserwatorów do refleksji nad zastaną sytuacją (interakcja). Eksponowany obiekt to praca zbiorowa; każdy autor wykonał jedną figurę, korzystając z negatywów "zdjętych z własnego ciała". Inspiracja dla twórców było hasło: moje ciało – moja zbroja. Ruchome rzeźby umożliwiają budowanie różnych układów.
Udział studentów ASP w kolejnej edycji festiwalu Sztuka Ulicy ma stanowić dla artystów próbę rozstrzygnięcia problemu estetycznego, a zarazem postawienia pytania o miejsce "kogoś innego" w społeczeństwie. Ekspresyjne fantomy mają prowokować widzów, ukazując jacy jesteśmy będąc podmiotami życia społecznego.

Kaspar Rek
Kaspar Rek

Kaspar Rek – wielkie przedstawienie uliczne, lalki, dwumetrowe szczudła, ogień i inne atrakcje. Tytułowym bohaterem jest Kaspar, nieco naiwny przedsiębiorca pogrzebowy. Nigdy nie zastanawiał się nad śmiercią ani nad sensem życia, nigdy też śmierć nie zabrała mu nikogo bliskiego - do czasu gdy pochował dziewczynę, którą lubił. Wtedy to nasz bohater wyrusza w podróż w poszukiwaniu sensu życia.....
Sztuka opowiada o niepokoju, ale - wierzcie lub nie - jest komedią!. Łączy w sobie język teatru ulicznego i teatru lalek. W spektaklu można zobaczyć żonglowanie ogniem, akrobacje na trapezie, dwumetrowe szczudła, a nawet czterometrowe lalki. Zdaniem tych, którzy spektakl widzieli - to teatr uliczny w najlepszym wydaniu!.

XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy 2006 odbył się w dniach 30 czerwca - 5 lipca 2006. Wydarzeniem był koncert 20 bębniarzy z francuskiej grupy Les Tambours du Bronx, w dniu 1 lipca na Polu Mokotowskim. Festiwal zakończył się na Polu Mokotowskim 5 lipca nocnym koncertem muzyki klasycznej "Muzyka na wodzie" i "Muzyka ogni sztucznych" Jerzego Fryderyka Haendla w wykonaniu Nowej Orkiestry Kameralnej pod dyrygenturą Pawła Kos-Nowickiego.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści