www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa
  Dean Brown  

Dean Brown

W deszczowy lipcowy wieczór na Małym Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego odbył się kameralny koncert Deana Browna (na zdjęciu pierwszy z prawej) z przyjaciółmi, zorganizowany przez Krzysztofa Zawadzkiego. Wystąpili:

Dean Brown należy do czołówki nowojorskiej sceny jazzowej. Jest wybitnym gitarzystą, który przez lata krył się u boku gigantów światowego jazzu. Jako członek zespołów Dawida Sanborna i The Brecker Brothers zdobył trzykrotnie GRAMMY.

Studiował muzykę klasyczną i improwizację na Uniwersytecie Waszyngtona, a jazz w słynnym Berkele College of Music w Bostonie. W swojej długiej karierze nagrywał płyty i występował niemal z całą czołówka światowego jazzu (m.in.: Roberta Flack, Eric Marienthal, Dannis Chambers, Bill Frisel, Mike Stern).

Na jego autorskiej, debiutanckiej płycie "Here" wystąpili jego muzycy przyjaciele: David Sanborn, Billy Cobham, Michael Brecker, Bill Evans, Chrystian Mc Bride, Marcus Miller i George Duke!


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści