www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa
  Jazz na Starówce 06  

Chris Brown na Starówce
Chris Brown - perkusja

Tegoroczny (2006) festiwal Jazz na Starówce rozpoczął Ron Jackson, który ma opinię gitarzysty grającego z wyczuciem, techniczną doskonałością opartą na wspaniałym, solidnym brzmieniu. Muzykowi towarzyszyli: Greg Lewis - organy hammonda, T.K. Blue - saksofon, Chris Brown - perkusja.

Ron Jackson i T.K. Blue - saksofon Uważany jest za jednego z najbardziej ciekawych gitarzystów na świecie - na zdjęciu po lewej stronie, obok T.K. Blue. Kompozytor, aranżer, producent. Artysta wszechstronny. Potrafi swobodnie poruszać się w muzyce afrykańskiej, rockowej, R+B, brazylijskiej, country, calypso, reggae, soul i funk oraz muzyce klasycznej. Jego największą pasją jest jazz. Swoją grą wzoruje się na takich muzykach jak: Django Reinhardt, West Montgomery, George Benson, Charley Christian, Les Paul, Kenny Burrell, Pat Metheny, Joe Pass, Barney Kessel, Johnny Smith, John Scofield, Grant Green, Jim Hall.

Artysta często koncertuje w klubach jazzowych Nowego Jorku, gdzie mieszka. Występuje na całym świecie, w klubach i na festiwalach muzyki jazzowej w Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Kanadzie Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii, Portugalii, Francji, Austrii, Kanady i Libii.

Ron Jackson jest również doświadczonym i cenionym pedagogiem i profesorem muzyki i gry na gitarze. Prowadzi warsztaty we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii i Portugalii. Jest członkiem The New Jersey Performing Arts Center, Konserwatorium w północnej Holandii i Programu "New Comes to Groningen". Wykłada również na Duke University, letnich warsztatach gitarowych na Jazz Summit, w The New School i New York University.

Koncert na festiwalu Jazz na Starówce był jego pierwszym występem w Polsce.

Informacje pochodzą ze strony festiwalu Jazz Na Starówce 2006


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści