www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa
  Maraton  

28 Flora Maraton Warszawski
28 Flora Maraton Warszawski

Mój tata jest szybki jak wiatr. Tak dopingował chłopiec tatę, który uczestniczył w 28 Flora Maratonie Warszawskim - dystans 42 km i 195 metrów.


Vitalij Shafar z Ukrainy Zwycięzcą został Vitalij Shafar z Ukrainy, który z czasem 2:12:29 ustanowił nowy rekord trasy. W pierwszej szóstce do mety dobiegło 4 Kenijczyków i reprezentant RPA. Zawodnik na 1850 miejscu przekroczył metę po 6 godzinach. Trasa maratonu, przebiegała przez najładniejsze punkty stolicy.

~:~

Liderzy

Przy okazji tak pięknej imprezy sportowej chciałbym podkreślić zalety aktywności fizycznej. Wysiłek fizyczny obniża ciśnienie krwi, chroniąc nasze serce. Zmniejsza nadwagę, redukuje stres oraz dodaje energii, byśmy mogli pełniej cieszyć się życiem.

Relaks po przekroczeniu mety Na zdjęciu obok widzimy reprezentanta Azji, który inaczej niż inni zawodnicy odpoczywa po ukończeniu biegu. Jako jedyny leży z nogami powyżej poziomu głowy i bezpośrednio na trawie. Pozostali biegacze leżeli lub siedzieli na otrzymanych od organizatorów celofanowych płachtach.


Jeśli chcesz być silnym - biegaj, chcesz być pięknym biegaj, chcesz być mądrym - biegaj. Taki napis wyryto na skale w starożytnej Grecji. W połowie XIX wieku 96% energii wytwarzanej na ziemi pochodziło z mięśni ludzi i zwierząt. 4% przypadało na maszyny. Obecnie, maszyny dają 99% energii. Dlatego w dzisiejszych czasach aktywność fizyczna ludzi nabiera szczególnego znaczenia.

Jeśli chcesz ocenić własną sprawność fizyczną wykonaj test 12 minut. Polega on na tym by w tym czasie przebiec tyle ile jest się w stanie. Biec nie należy na siłę, w przypadku zadyszki trzeba odpocząć. Ocena uzyskanych wyników:

Jeżeli Twój wynik jest słaby nie należy się zrażać. Systematyczny trening, nawet rozpoczęty bardzo łagodnie, szybko poprawi Twoją kondycję fizyczną.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści