www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Warszawa
  Trasy rowerowe  

Warszawska trasa rowerowa

Na terenie Warszawy jest około 100 km dróg dla rowerów, które prowadzą przez parki, ogrody i miejsca widokowe. Ścieżki rowerowe w samym mieście najczęściej wiodą wzdłuż ulic i chodników. Widoczny na zdjęciu odcinek trasy prowadzi wzdłuż Al. Prymasa Tysiąclecia, z Woli do Kampinoskiego Parku Narodowego w Łomiankach.

Najatrakcyjniejsza turystycznie ścieżka ma ok. 28 km długości i prowadzi trasą: od Ogrodu Botanicznego w Powsinie (południowa granica miasta) - Wilanów - Al. Wilanowska - Al. Sobieskiego - ul. Belwederską (ostro pod górkę na skarpę) - Al. Ujazdowskie - Agrykola (tu ostro w dół ze skarpy) - przez Park Kultury i Wypoczynku oraz Powiśle w kierunku Wisły - dalej wzdłuż Wisłostrady - niedaleko Starego i Nowego Miasta oraz Cytadeli - przez Kępę Potocką i Lasek Bielański aż do Młocin.

Scieżka rowerowaNajwiększą słabością warszawskich tras rowerowych jest to, że się często urywają, nawet gdy zgodnie z oznaczeniami prowadzą do określonego miejsca. Największą zaletą jest to, że zostały wytyczone i wykonane z bardzo ładnej kostki. Dzięki tym trasom widać w mieście coraz więcej rowerzystów. Warszawa zmienia swój styl.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Warszawa

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści