www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Puszcza Kampinoska
  Karpaty  

Rezerwat Karpaty w czerwcu
Rezerwat Karpaty w czerwcu

Dzisiejsza trasa prowadzi z Leszna do Warszawy. Początkowo, 7 km Południowym Szlakiem Krawędziowym, koloru niebieskiego, do Zamczyska. Jest to fragment drogi z Leszna do Kampinosu. Trasa przebiega obok Gospodarstwa Szkółkarskiego w Julinku oraz obszaru ścisłej ochrony przyrody Karpaty, widocznego na zdjęciu u góry. Następnie czerwonym i zielonym Południowym Szlakiem Leśnym przez Roztokę do Warszawy.

Trasa jest ciekawa i liczy ponad 20 km. Na wycieczkę tą trasą należy wziąć mapę. Szlak dwukrotnie skręca z szerokiej drogi w wąską ścieżkę w las. Chwila nieuwagi może spowodować, że będziemy musieli zawrócić, by móc kontynuować wycieczkę oznaczonym szlakiem. Ze względu na dużą ilość owadów, które nieustannie towarzyszą podczas marszu, przejazd trasy rowerem może dawać więcej przyjemności.

  Strach na wróble
Leśny Strażnik W Rezerwacie Przyrody Karpaty ścisła ochrona przyrody obowiązuje od 1997 roku. Powierzchnia rezerwatu wynosi 31,39 ha. Rezerwat stanowi fragment większego kompleksu wydmowego z ładnie wykształconym grzbietem na pograniczu bagien. W rezerwacie spotykamy stare dęby i sosny z runem dąbrowy świetlistej oraz inne gatunki roślin jak: rutewka mniejsza, rutewka orlikolistna, dzwonek brzoskwiniolistny, kłosownica pierzasta, ciemiężyk białokwiatowy.
Autor: Krzysztof Drupka

Natura

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści