www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Puszcza Kampinoska
  Buda  

Miejscowość Budy
Budy

Jest wiosna 2010 roku. W południowej części Polski jest powódź. Dzisiaj w nocy wzmocniono 30.000 tysiącami worków z piaskiem wał Zawadowski w Warszawie, który od czasu pierwszej fali kulminacyjnej zaczął przesiąkać.

W Puszczy Kampinoskiej jest również dziwna sytuacja. Pierwszy raz spotkałem się z tym, że prawie wszystkie szlaki w okolicy Warszawy zalane są wodą. W ostatnią niedzielę pojechałem do Mariewa, by stamtąd przejść do Zaborowa Leśnego, a następnie do Truskawia albo Leszna. Do Mariewa można dojechać autobusem miejskim z Osiedla Górczewska. Z Mariewa do Zaborowa Leśnego szedłem przez miejscowość Budy. W Zaborowie Leśnym wycieczka się urwała. Dalsze trasy do Zaborowa, Wierszy i Truskawia były zalane wodą. Przejść można było po zdjęciu butów. Zdziwiony wróciłem tą samą droga do Mariewa. Szlaki zalane są wodą głównie w rejonach bagien. W okolicach bagien było widać, słychać i czuć ogromne ilości komarów. To głównie te komary uniemożliwiały przejście przez wodę bez butów.

Czerwony szlak Kampinos - Roztoka
Szlak w Puszczy Kampinoskiej

Po kilku dniach sprawdziłem szlak z Leszna przez Julinek i Roztokę do Zaborowa. Tak jak myślałem było sucho. Komary również cięły w normie. Widoczny na zdjęciu las, to ścieżka prowadząca z Kampinosu do Roztoki. Jest to jeden z bardziej malowniczych rejonów w puszczańskim lesie.

Autor: Krzysztof Drupka

Natura

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści