www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Polska Puszcza Kampinoska
  Kampinos - Leszno  

Przejście Kanału Łasica
Kanał Łasica

Dzisiaj chciałbym zaproponować wycieczkę z Kampinosu do Leszna, ale nie najkrótszą trasą. Puszcza w rejonie Żelazowej Woli i Kampinosu jest nadzwyczaj urokliwa, dlatego proponuję trasę wchodzącą głębiej w las.

Najłatwiej dojechać z Warszawy do Kampinosu jadąc do Leszna, a następnie busem lub PKS-em do Kampinosu. Trasy z Kampinosu rozpoczynają się we wsi Granica. By dotrzeć do Granicy należy wysiąść przystanek za miejscowością Kampinos, we wsi Komorów, a następnie dojść 2 km drogą do Granicy. W Granicy jest duży płatny parking samochodowy.

Pierwszą część trasy idziemy żółtym szlakiem do Demboskich Gór. Żółty szlak im. Zygmunta Padlewskiego przecina Puszczę z Południa na Północ i prowadzi do PKSu w Nowym Polesiu. Szlak wiedzie wzdłuż szerokiej leśnej Kacapskiej Drogi. Idąc trasą przechodzimy Kanał Łasica, widoczny na górnym zdjęciu. W Demboskich Górach szlak żółty łączy się z czerwonym. Czerwonym szlakiem idziemy aż do Zamczyska, gdzie zmieniamy szlak na niebieski, prowadzący do Leszna.

~:~

Szlak w Puszczy Kampinoskiej Przedstawiona wyżej trasa jest jedną z ładniejszych w Puszczy Kampinoskiej. Ścieżki wiodą przez łąki, las, urokliwe bagna w rezerwacie Karpaty oraz przyjemne mazowieckie wioski. Na trasie, oprócz Muzeum Kampinosu w Granicy, można zobaczyć Sosnę Powstańców we wsi Górki oraz Zamczysko, w pobliżu rezerwatu Karpaty.

Umysł Ptasi zegar      

Ptaki w lesie budzą się śpiewając, o ściśle określonej porze dnia. Podczas dłuższych dni w roku ten specyficzny zegar przyrody jest nadzwyczaj dokładny. Godziny świtania ptaków:

~:~

Trasa Km Czas Informacje
Granica - Demboskie Góry 5,4 1g. 10min. Szlak żółty
Demboskie Góry - Górki, Sosna Powstańców 5,8 1g. 15min. Szlak czerwony
Górki, Sosna Powstańców - Zamczysko 2,2 25min. Szlak czerwony
Zamczysko - Leszno 5 1g. Szlak niebieski
Autor: Krzysztof Drupka

Natura

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści